Witamy

Serdecznie zapraszamy Państwa do rezerwacji miejsc w nowym kameralnym Prywatnym Domu Opieki ARTWAY położonym w województwie warmińsko-mazurskim na terenie 0, 77 ha we wsi Liski w powiecie bartoszyckim, w gminie Sępopol. Obiekt objęty ekologicznym obszarem chronionym Natura 2000 położony jest na malowniczym terenie Ostoi Warmińskiej, w miejscu niezwykłym, wśród setek hektarów czystych łąk.

Dom Opieki

Na terenie parterowego obiektu przeznaczonego dla 30 pensjonariuszy znajdują się pokoje 2- i 3- osobowe z łazienkami, w tym jeden pokój dedykowany osobom wymagającym opieki paliatywnej, wyposażony w łoża rehabilitacyjne z materacami przeciwodleżynowymi i drabinkami do podnoszenia. Dysponujemy również dodatkowymi łożami w miarę potrzeb pensjonariuszy. Mamy łóżko kąpielowe i hydrauliczny podnośnik pacjenta. Wszystkie pokoje utrzymane są w przytulnym stylu skandynawskim i wyposażone są w dzwonki przywoławcze, TV z przeglądarką internetową i wifi oraz łazienki przystosowane dla osób niepełnosprawnych również z instalacją przyzywową, a obiekt pozbawiony całkowicie barier architektonicznych spełnia najwyższe wymagane standardy, ponad wymogi ustawy. W bezpośrednim sąsiedztwie, w odległości 100 m, znajduje się kościółek. Do dyspozycji naszych podopiecznych oddajemy:

  • kuchnię, w której na miejscu przygotowywane są smaczne i zdrowe posiłki oraz realizowane zalecone pensjonariuszom diety, które ustala nasz dietetyk
  • jadalnię,
  • pokój dzienny do zajęć terapeutycznych i terapii zajęciowych,
  • salę rehabilitacyjną (UGUL, drabinki gimnastyczne, cykloergometr, rotor, piłki, steppery, ekspandery, TBX, ciężarki etc.)
  • pokój kąpielowy,
  • kuchnię pomocniczą,
  • pralnię,
  • bibliotekę,
  • ogród, warzywnik, rozległy ogrodzony teren zielony.

mapka2

Jesteśmy placówką prywatną, finansowaną ze środków własnych. Jako firma rodzinna, czynni zawodowo cenieni specjaliści i pasjonaci, posiadamy szereg kwalifikacji i uprawnień, począwszy od ratownictwa medycznego, dietetyki, usług opiekuńczych, pielęgniarskich – również w zakresie opieki chirurgicznej i paliatywnej, tak wadliwie sprawowanej w wielu placówkach – a na organizowaniu zajęć artystycznych i kulturalnych oraz turystyce skończywszy.

Placówka jest pod stałą opieką pielęgniarki, specjalizującej się w pracy z osobami leżącymi i przewlekle chorymi oraz wykwalifikowanego personelu medycznego, który pracuje w najlepszych szpitalach w regionie na oddziałach, gdzie przyjmuje się najtrudniejsze przypadki medyczne. Możemy Państwa zapewnić, iż podejmujemy się opieki nad Państwa bliskimi w zakresie, jakiego nie świadczy większość placówek – zajmujemy się opieką psychosomatyczną nad całym ustrojem, nad ciałem, duchem, i do każdej osoby podchodzimy w sposób indywidualny. W sprawach najtrudniejszych, bazowych, kiedy możemy być Państwu najbardziej pomocni, podejmujemy się kompleksowej opieki  – również związanej z wypisem szpitalnym np. opieki po zabiegowej i pooperacyjnej np. po złamaniach szyjki kości udowej, pielęgnacji ran pooperacyjnych i odleżyn, zajmujemy się obsługą cewników, stomii, również prowadzeniem żywienia pozajelitowego. W ramach bazowej opieki dom wizytowany jest przez lekarza rodzinnego minimum raz w tygodniu, w zależności od potrzeb, organizujemy również niezbędne konsultacje kardiologiczne czy psychiatryczne, a także warsztaty z psychologiem. Od powiatowego szpitala w Bartoszycach dzieli nas tylko 8 km.

Do naszego domu zapraszamy pensjonariuszy samodzielnych, ale znajdą w nim znakomitą opiekę również osoby z ograniczoną sprawnością ruchową, niepełnosprawne, z demencjami, po udarach, po leczeniu szpitalnym, z zaawansowaną cukrzycą, w trakcie chemii, wymagający specjalistycznej opieki całodobowej, na których przyjęcie jesteśmy profesjonalnie przygotowani. Mamy podopiecznych np. po udarach,  a także z chorobą Alzheimera, których rodziny po kilku tygodniach zdumione są przywróconym funkcjom oraz pozytywnym swoich bliskich.

Aby zapewnić naszym pensjonariuszom jak największy progres i zadbać o indywidualną rekonwalescencję,  w naszej sali rehabilitacyjnej pod opieką fizjoterapeuty odbywają się zajęcia rehabilitacyjne 5 razy w tygodniu (UGUL, cykloergomentr, rotor, piłki, ekspandery itd.). W zależności od aktualnych potrzeb naszych podopiecznych systematycznie doposażamy salę rehabilitacyjną. W miarę rosnących potrzeb planujemy rozszerzenie naszej oferty o masaże i hydroterapię. Należy dodać, iż podstawowe zajęcia rehabilitacyjne, warsztaty aktywizujące i terapie zajęciowe, opieka dietetyczna oraz pakiet opiekuńczy i pielęgnacyjno – leczniczy (w tym zmiany opatrunków) są u nas standardem dostępnym w cenie pobytu.

Nazwa – Prywatny Dom Opieki ARTWAY – nie jest przypadkowa. Oprócz opieki niezbędnej do zapewnienia zdrowotnego funkcjonowania, zwracamy uwagę na aktywizację naszych podopiecznych. Chcemy, aby osoby starsze mogły zakosztować nowych aktywności, z którymi nie dane było im zetknąć się w ciągu pracowitego dorosłego życia. Zachęcamy Państwa, by zechcieli właśnie nam powierzyć Seniorów na tę „artystyczną drogę” ARTWAY i umożliwić chętnym kreatywne spędzanie czasu w miarę ich możliwości poprzez udział w zajęciach takich jak zajęcia artystyczne, plastyczne, gimnastyka, taniec itd.

Bliskie sąsiedztwo (500 m) stadniny koni z tradycjami, która w latach 70-tych była największą stadniną w Polsce, daje nam perspektywę rozwoju i stwarza możliwość przygotowania dla naszych podopiecznych dodatkowych atrakcyjnych zajęć terapeutycznych. Teren stadniny okala zabytkowy park z porośniętym ekologiczną roślinnością stawem, wpływającym korzystnie na mikroklimat.

Dysponujemy rozległym terenem zielonym licznie odwiedzanym przez chronione na terenie ostoi warmińskiej ptactwo, przed oknami wiosną dumnie przechadzają się bociany, które czują się u nas jak u siebie. Koło domu rosną ekologiczne drzewa owocowe, na terenie powstają ogród i warzywnik, otwarte dla wszystkich chętnych do jego pielęgnacji podopiecznych (nasi pensjonariusze z zapałem hodują pomidory, doglądają sadzonek ziół i dyni). Warto dodać, iż miasto Sępopol, na terenie którego gminy się znajdujemy, należy do rodziny Cittaslow, zgodnego z ideą „slowlife”, czyli spokojnego, ekologicznego i harmonijnego funkcjonowania w zdrowym otoczeniu, której to idei chcemy hołdować i w której chcemy w naszej kameralnej społeczności każdego dnia dbać o uśmiech i formę Państwa bliskich.

W lutym 2017 r. otrzymaliśmy od wojewody warmińsko – mazurskiego wpis do rejestru nr PS-IV.9423.3.1.2017.KH placówek zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym i osobom w podeszłym wieku. Z uwagi na profesjonalne zaplecze i nasze wyjątkowe położenie sprzyjające rekonwalescencji, zapraszamy do rezerwacji osoby nawet z najdalszych zakątków Polski – jesteśmy w stanie zorganizować transport medyczny po kosztach lub gratis w razie podpisania umowy na pobyt długoterminowy. Chętnie zapoznamy się z Państwa oczekiwaniami oraz spersonalizujemy potrzeby każdego naszego nowego gościa. Jeśli mają Państwo jakiś bieżący problem lub pytania, proszę dzwonić bez wahania, postaramy się pomóc. Zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 722 045 007 lub drogą elektroniczną poprzez e-mail, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Warto zaufać naszemu doświadczeniu i pasji.
Na pewno Państwa nie zawiedziemy.